Notice: Use of undefined constant E_DEPRECATED - assumed 'E_DEPRECATED' in /home/custom/a/agathacz/sites/default/settings.php on line 4
Viděla jsem vraždu na audioknize | Agatha Christie

Viděla jsem vraždu na audioknize

OneHotBook vydal na audioknize pozdní poirotovku Viděla jsem vraždu (1969). Haloweenský příběh čte Lukáš Hlavica.

Audiokniha je zatím k dispozici jenom v podobě ke stažení, ale chystá se i na mp3 CD.

Anotace vydavatele
Ariadne Oliverová se na halloweenské party náctiletých ocitla vcelku náhodou, nicméně mnozí vědí, že je slavnou autorkou detektivek. Jedna z pozvaných dívek – snad aby si získala pozornost – se proto přítomným svěří, že kdysi taky viděla vraždu, ale nikdo jí pochopitelně nevěří. Na programu večírku, který se koná v honosném domě v městečku Woodleigh Common, je například soutěž o nejlépe nazdobené koště, kvůli půlšilinku se krájí bábovka z upěchované mouky, děvčata hledí do zrcadel v naději, že spatří tvář svého ženicha, a děti ve dvojicích soutěží v lovení jablek ústy z vědra naplněného vodou. V závěru vydařené oslavy se však ukáže, že Joyce zmizela. Když se v knihovně najde její mrtvola, rozrušená paní Oliverová bez meškání vyhledá přítele Hercula Poirota, aby jí pomohl smrt vychloubačné slečny objasnit.

S touto poirotovkou se pojí česká stopa: postavu au-pair Olgy Seminoffové totiž Agatha Christie vytvořila, inspirována Olgou Simonovou, českou učitelkou z Prachatic,  se kterou si skoro 15 let dopisovala.

Detektivku přeložila Běla Dintrová, na audioknize vychází v redakční úpravě Knižního klubu, odpovídající vydání z roku 2010. Režíroval Michal Bureš.

Ukázku si můžete poslechnout na tomto odkazu.

OneHotBook chystá i další detektivku Agathy Christie, během podzimu 2020 by měl vyjít Plavý kůň v podání Petra Jeništy.