Notice: Use of undefined constant E_DEPRECATED - assumed 'E_DEPRECATED' in /home/custom/a/agathacz/sites/default/settings.php on line 4
Archiv | Agatha Christie

Archiv

Ohlédnutí 2021

Připravili jsme pro souhrn toho, jaké knihy a audioknihy Agathy Christie vyšly v roce 2021.

Agatha Christie: 100 let s Herculem Poirotem a slečnou Marplovou

Česká televize uvede v premiéře britský dokument z roku 2020.

PF 2022

Přání do nového roku už několik let připravujeme podle nějaké významné události, která nás čeká. Je tomu tak i u tohoto PF. V roce 2022 oslavíme 70 let od premiéry Pasti na myši, nejúspěšnější divadelní hry všech dob. Příběhu ze zasněženého penzionu budeme v novém roce určitě věnovat pozornost. 

Mrazivé vraždy na audioknize

Antologie zimních povídek Agathy Christie vyšla na audioknize. Pro Voxi audioknihy vyrobilo Audistory. Audiokniha je zatím v prodeji pouze na mp3CD, nikoliv ke stažení.

Vánoce s Agathou: klasické filmy i dokument o Orient expresu

Vysílání seriálu Hercule Poirot na ČT1 má tradiční vánoční pauzu, ale o agthovské adaptace nepřijdeme. Podívat se můžete na čtyři klasické filmy i dokument o Orient expresu.

Vražda v Orient expresu a Záhada Modrého vlaku v nových vydáních

Kalibr vydal na přelomu listopadu a prosince dvě železniční detektivky Agathy Christie v novém překladu.

Adventní kalendář Společnosti Agathy Christie

Připravili jsme pro vás adventní kalendář, ve kterém budeme každý den až do Štědrého dne přinášet fakta týkající se života a díla Agathy Christie.

Článek průběžně aktualizujeme. Adventní kalendář můžete sledovat také na našem Facebooku a Instagramu.

Antologie zimních povídek Agathy Christie

Kalibr vydal antologii zimních povídek Mrazivé vraždy. Povídky ke krbovému ohni.

Herkulovské tipy 2021

V roce 2021 se vydáme po stopách Herkulovských úkolů pro Hercula Poirota. Každý měsíc věnujeme jedné povídce v pořadí, jak jdou za sebou v knize. Prostředí, kde se daná povídka odehrává, motivy, které se v ní objevují, nebo třeba profese nějaké postavy nám poslouží jako inspirace ke čtení tematicky podobných příběhů Agathy Christie.

Přidali jsme poslední, 12. tipy – tipy na prosinec.

Audiokniha Oznamuje se vražda

Další případ slečny Marplové na audioknize vydaly Voxi audioknihy, pro které ji vyrobilo Audiostory. Čtou Růžena Merunková, Jitka Ježková a Otakar Brousek mladší.