Notice: Use of undefined constant E_DEPRECATED - assumed 'E_DEPRECATED' in /home/custom/a/agathacz/sites/default/settings.php on line 4
Novinky | Agatha Christie

Novinky

Odloučeni zjara – vyšla další Mary Westmacott

Pod názvem Odloučeni zjara vydal Ikar další knihu, kterou Agatha Christie vydala pod pseudonymem Mary Westmacott. Román už dříve česky vyšel jako Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro.

POZVÁNKA Jaromír Meduna v Revue s kapkou swingu

V pátek 18. října od 19.00 hod. můžete zajít na další večer s Jaromírem Medunem, který pořádá Hynek Žirovnický. Koná se v pražském Divadle U Valšů.

KE STAŽENÍ Agatha Christie ve slovenštině

Připravili jsme soupis díla Agathy Christie vydaného ve slovenštině. Nabízíme ke stažení v tomto článku.

Zapomenutá vražda na audioknize

Nakladatelství Vyšehrad vydalo druhou audioknihu se slečnou Marplovou. Po Vraždě na faře v září publikovalo Zapomenutou vraždu.

Znovu vyšla Smysluplná vražda

Detektivka se slečnou Marplovou Smysluplná vražda se dočkala nového vydání. V září ji publikoval Kalibr.

Černoušci na divadle v Mladé Boleslavi i v sezoně 2019/2020

Městské divadlo Mladá Boleslav uvádí divaelní verzi Deseti malých černoušků i v sezoně 2019/2020.

N či M? na Prima MAX

Po Tajemném protivníkovi následuje i další epizoda s Tommym a Pentličkou. 

Hercule Poirot na ČT1 i po prázdninách

Česká televize pokračuje ve vysílání seriálu Hercule Poirot i po letních prázdninách. Epizody natočené na motivy povídek můžete na ČT1 sledovat vždy v pátek cca po 22.30 hod. a v sobotu kolem 17 hod. Po pátečním vysílání je možné epizodu po omezený čas zhlédnout také na webu České televize.

Tommy a Pentlička opět na Primě

Prima pokračuje ve vysílání novějších adaptací příběhů Agathy Christie. Uvedena bude minisérie, v níž vystupují Tommy a Pentlička Beresfordovi, která v České republice už běžela v letech 2017 a 2018, ale možná trochu zapadla kvůli uvedení na okrajovějším programu Prima Max.
Aktualizováno 13. srpna 2019.

Dramatizace Poslední vůle na Dvojce Českého rozhlasu

Český rozhlas Dvojka uvede v sobotu 3. srpna od 13.04 hod. dramatizaci Poslední vůle, která vznikla na motivy povídky Agathy Christie Rádio.

Deset malých černoušků (2015) na Primě

Po premiérových adaptacích zařazuje Prima na dva úterní večery reprízu Deseti malých černoušků z produkce BBC.

Čtvrtá poirotovka od Sophie Hannah v září 2020

Už dříve bylo oznámeno, že čtvrtá kniha s Herculem Poirotem, kterou napíše Sophie Hannah, vyjde v září 2020. Nedávno Sophie Hannah uvedla název a základní nastínění děje.

22 let české Společnosti Agathy Christie

Na pondělí 22. července 2017 připadá 22 let od oficiální registrace české Společnosti Agathy Christie na ministerstvu vnitra.

Hercule Poirot na ČT1 i o prázdninách

Česká televize po dvoutýdenní pauze pokračuje s vysíláním seriálu Hercule Poirot v hlavní roli s Davidem Suchetem, a seriál tak bude možné sledovat i během letních prázdnin.

Vraždy podle abecedy s Malkovichem na Primě

Po Zkoušce neviny uvede Prima v české premiéře další adaptaci příběhů Agathy Christie: Vraždy podle abecedy s Johnem Malkovichem v roli Hercula Poirota.

Velká čtyřka v novém vydání

Nakladatelství Kalibr vydalo v červenci Velkou čtyřku. Celkově jde o čtvrté vydání v češtině.  

Vraždy podle Agathy na Prima Krimi

Prima Krimi bude od 6. července uvádět francouzský seriál Vraždy podle Agathy, který dříve vysílala Česká televize.

Česká premiéra Zkoušky neviny

Prima uvede v české premiéře britskou televizní adaptaci Zkoušky neviny.

Nedokončený portrét poprvé česky

Nakladatelství Ikar ze skupiny Euromedia Group vydalo Nedokončený portrét. Nedetektivní román Agathy Christie vychází v češtině vůbec poprvé.

Soutěž o audioknihu Zlo pod sluncem s podpisem Lukáše Hlavici

Připravili jsme soutěž o audioknihu Zlo pod sluncem, kterou načetl Lukáš Hlavica a letos v květnu publikovalo vydavatelství OneHotBook. Soutěžíme o 1 kus s podpisem interpreta. Zapojit se můžete do konce června.

Cena Společnosti Agathy Christie 2019

V Muzeu Policie ČR v Praze proběhlo předání literárních cen za českou detektivní literaturu. V rámci akce proběhlo i vyhlášení výsledků soutěže o Cenu Společnosti Agathy Christie za nejlepší detektivní povídku roku.

Nová rozhlasová dramatizace Žlutý iris

Český rozhlas Dvojka uvede v sobotu 22. června od 13.04 v premiéře rozhlasovou hru Žlutý iris. Hra je specifiká tím, že scénář napsala přímo Agatha Christie. Ta svou povídku dramatizovala pro rozhlasové vysílání BBC, kde měla hra premiéru v roce 1937. Nyní vznikla i česká verze.

Hra vznikla na motivy povídky Žlutý kosatec s Herculem Poirotem, která je v češtině dostupná v knize Potíže v zálivu Pollensa.

MI6 trénuje paměť na detektivce Agathy Christie

Rekruti z řad britské zahraniční zpravodajské služby MI6 míří na divadelní představení Agathy Christie Past na myši, které se hraje v londýnském St. Martin’s Theatre. Cílem je bojovat proti digitální amnézii.

Zemřela Olga Simonová

Letos v květnu zemřela v 89 letech čestná členka Společnosti Agathy Christie paní Olga Simonová, česká učitelka angličtiny, která si téměř patnáct let dopisovala s Agathou Christie.

Zkouška neviny v novém vydání

V Kalibru vyšla na konci května Zkouška neviny, detektivní román z roku 1958, který sama Agatha Christie zařadila ke svým nejoblíbenějším knihám. 

Vzniká francouzská televizní verze Deseti malých černoušků

Po divácky dobře přijaté britské verzi Deseti malých černoušků (2015) z produkce BBC, která byla uvedena i v České republice, už stihla vzniknout adaptace japonská (2017). A nyní se chystá i verze francouzská, za kterou stojí společnost Escazal Films, produkující také seriál Malé vraždy podle Agathy.

Divadelní Vražda v Orient-expresu na Kladně a v Českém Těšíně

Kladenské a českotěšínské divadlo chystají divadelní verzi Vraždy v Orient-expresu. Mladoboleslavští Černoušci se opět hrají letos v říjnu.

Vraždy podle abecedy znovu na audioknize

Vydavatelství Tympanum znovu publikovalo audioknihu Vraždy podle abecedy, kterou načetl Aleš Procházka.

Zlo pod sluncem na audioknize

OneHotBook vydal na audioknize Zlo pod sluncem. Čte Lukáš Hlavica.

Po Vraždě v Orient-expresu (2017) a Vánocích Hercula Poirota (2018) publikoval OneHotBook třetí audioknižní poirotovku. Zlo pod sluncem načetl Lukáš Hlavica už na podzim 2018 ve stejné době jako Zlo pod sluncem, ale vydavatel nechával audioknihu až na jaro.

Jaromír Meduna a večer Tajemství Hercula Poirota

Hynek Žirovnický pořadá nový večer Tajemství Hercula Poirota. Akce proběhne za účasti Jaromíra Meduny ve čtvrtek 16. května od 19.00 v kavárně Montmartre (Řetězová 7, Praha 1).

Křest nové audioknihy Zlo pod sluncem

Srdečně zveme na křest nové audioknihy Zlo pod sluncem, kterou vydává OneHotBook. Křest proběhne v sobotu 11. května od 16.30 hod. na pražském Výstavišti na Světě knihy v Sále audioknih. 
Zlo pod sluncem je už třetí audioknihu s Herculem Poirotem, kterou vydal OneHotBook a opět načetl Lukáš Hlavica v režii Michala Bureše.

Klasické filmy podle Agathy Christie opět na ČT1

Česká televize znovu uvede čtyři klasické filmy, jež byly natočeny na motivy detektivek Agathy Christie v 70. a 80. letech. 

Aktualizováno 1. července 2019: Zlo pod sluncem bude uvedeno v náhradním termínu.