Notice: Use of undefined constant E_DEPRECATED - assumed 'E_DEPRECATED' in /home/custom/a/agathacz/sites/default/settings.php on line 4
Za objektivem sira Davida | Agatha Christie

Za objektivem sira Davida

V nakladatelství Moba vyšla biografie čestného člena Společnosti Agathy Christie sira Davida Sucheta Za objektivem – Můj život.

David Suchet, představitel Hercula Poirota ve stejnojmenném seriálu, už dřív napsal o této „životní“ roli knihu Poirot a já, která v roce 2015 vyšla i česky.

Kniha Za objektivem vyšla v anglickém originále loni a nyní vyšla v češtině v překladu Ireny Steinerové. Mimochodem jen pár dní potom, co britská královna pasovala Davida Sucheta na rytíře. Jak už napovídá název, biografie přináší nejen psané vzpomínky, ale i řadu fotografií, které Suchet během svého života pořídil.

Oficální anotace
David Suchet je už padesát let stálicí na britských divadelních prknech i ve filmech. Zahrál si jak v Shakespearovi, tak v Oscaru Wildeovi, ztvárnil Freuda i Poirota, hrál v seriálech Oppenheimer i Pán času, objevil se ve hrách Harolda Pintera i Terence Rattigana...
Po celou dobu své působivé kariéry měl tento mimořádný herec po ruce fotoaparát a snažil se zachytit a zdokumentovat svůj život. V knize Za objektivem, fascinujícím příběhu jednoho pozoruhodného života, se prolíná autobiografie plná moudrých a poutavých textů s úžasně sugestivními fotografiemi. Suchet vypráví o svém dětství v Londýně, o své lásce k tomuto městu, o svých židovských kořenech a o tom, jak ovlivnily jeho kariéru, o důležitosti své víry, o své lásce k focení a k hudbě – a samozřejmě také o svém herectví. Ohlíží se za svojí výjimečnou životní dráhou, předkládá čtenáři úvahy o tom, jak se za tu dobu změnil zábavní průmysl, otevřeně hovoří o svých vrcholných obdobích i pádech, v neposlední řadě ale i o tom, jak by si přál, aby na něj lidé vzpomínali. A samozřejmě píše o svém životě po Poirotovi a o důvodech, proč mu tento výstřední belgický detektiv stále tolik chybí.

Ukázku z knihy si můžete prohlédnout na tomto odkazu.