Notice: Use of undefined constant E_DEPRECATED - assumed 'E_DEPRECATED' in /home/custom/a/agathacz/sites/default/settings.php on line 4
Znovu vyšly detektivky Nakonec přijde smrt a Plavý kůň | Agatha Christie

Znovu vyšly detektivky Nakonec přijde smrt a Plavý kůň

Nakladatelství Kalibr na konci srpna vydalo historickou detektivku Agathy Christie Nakonec přijde smrt a příběh s paní Oliverovou bez Hercula Poirota Plavý kůň.

Níže uvádíme anotace obou detektivek. Po kliknutí na název se dostanete na profil příslušného románu, kde si můžete přečíst zajímavosti. V případě Plavého koně najdete i přehled dosavadních televizních adaptací.

Nakonec přijde smrt
přeložila Lenka Uhlířová
Imhotep zaseje ve své rodině jablko nesváru, když si jako svou konkubínu přivede Nofret – mladou, krásnou a povýšeneckou dívku. Postupně si poštve Nofret proti sobě z různých důvodů všechny členy rodiny. Když je Imhotep povolán na jih, píše mu Nofret o neshodách a nenávisti vůči ní. Imhotep se nakonec rozhodně vydědit své nepoddajné syny v její prospěch. Ve stejný den, kdy přijde dopis s touto zprávou, je Nofret nalezena mrtvá pod útesem. Pád mohl být pouhou nehodou,  třeba se lekla hada, zavrávorala a spadla. Nebo jí někdo pomohl...

Plavý kůň
přeložila Soňa Nová
Mark Eastrebrook v kavárně sleduje, jak si dvě dívky „vjedou do vlasů“. Přesněji řečeno jedna vytrhne druhé v hádce chumel zrzavých vlasů. Mark se ptá číšníka na zrzku a dozvídá se, že jde o Thomasinu Tuckertonovou. Asi o týden později nalezne Mark v novinách oznámení o její smrti. To inspektor Lejaune má na starosti vyšetřování vraždy faráře Gormana, kterého někdo ubil železnou tyčí.

Audioknižní podobu Plavého koně chystá v podání Petra Jeništy OneHotBook.